Kısaca Ben

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden 2018 yılında mezun oldum. Üniversitenin 2. senesinin ilk döneminde Belçika’da 4 aylık bir Erasmus tecrübem oldu. Mezun olduktan sonra iş hayatıma memleketim olan Sakarya’da özel bir firmada ithalat ve ihracat sorumlusu olarak başladım. Daha sonra, teknoloji ve bilgisayara olan merakım ve alanımla az çok ilgisi olan dijital pazarlama sektörüne giriş yaptım. Hiçbir tecrübem yoktu, bilgim yoktu. Bildiğim her ne varsa hepsini araştırarak, eğitimler izleyerek öğrendim. 1.5 sene kadar sektörde tecrübe kazandıktan sonra tekrar ithalat ihracat sektöründen devam ettim, aynı zamanda freelance dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmalarımı yürüttüm. Portfolyom ve çevrem genişledikçe iş hacmim arttı, dolayısıyla artık bu işi daha da büyütmek ve kendime bir yol çizmek için kendi şirketimi kurdum.

Yaklaşık 4 senedir dijital pazarlama sektörünün, 2 senedir de ithalat/ihracat ve dış ticaret sektörlerinin içerisinde olan biri olarak, bugüne kadar irili ufaklı yaklaşık 25 markanın sosyal medyalarını, reklamlarını ve birçok dijital varlığını yönettim. Bu markalar arasında küçük yerel işletmelerin yanı sıra, dünyaca tanınan markalar da vardı. Şu anda ekibimle beraber çalışmalarımızı Melik Koç Dijital üzerinden yürütüyor ve büyütüyoruz.

2

Melik Koç | Dijital Pazarlama Uzmanı

KURUCU

Kullandığım Altyapı ve Programlar

Hizmetlerimin kusursuz ve en iyi şekilde olması için sürekli dinamikleri değişen dijital dünyada güncel kalmak için sürekli takipteyim ve kendimi geliştiriyorum. Siz de markanızı dijitalde görünür kılacak ve sürekli değişen dinamiklere ayak uydurabilecek bir dijital pazarlama uzmanı arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Wordpress

90%

Adobe İllustrator

90%

Adobe Photoshop

90%

Trello Proje Takip Sistemi

100%

Hubspot / MailChimp / Sendinblue

100%

Google / Meta Business Suite / Linkedin Reklamları

95%

Neler Yapıyorum?

Markanızın dijitalde öne çıkması ve rakiplerinizden farklılaşmanız için sunduğum hizmetlere göz atın.

Web Tasarım & Geliştirme

Firmanızın prestijini yansıtan, kurumsal kimliğinize uygun, mobil, tablet ve bilgisayar platformlara uyumlu, göz alıcı ve estetik web siteleri tasarlarım. İyi tasarlanmış ve hızlı bir web sitesi bir markanın olmazsa olmazıdır.

Grafik Tasarım ve Kurumsal Kimlik

Gerek web sitenizde gerek sosyal medyanızda kullandığınız renkler, tasarım dili, fontlar ve buna benzer şeyler markanızın kurumsal kimliğini ifade eder ve markanızı daha iyi konumlandırmanızı sağlar.

Arama Motoru Optimizasyonu

Arama motoru optimizasyonu (SEO), markanızın Google aramalarında organik bir şekilde daha üst sıralara çıkmasını sağlayan kapsamlı bir çalışmadır, buna ek olarak SEO aynı zamanda bir süreci ifade eder.

Sosyal Medya Yönetimi

Web sitesi ile ani sekilde, sosyal mecralardaki görünümünüz de müsterilerin gözündeki prestijinizi ve güvenilirliginiz dogrudan etkileyen bir faktördür. Hedef kitlesini sürekli bilgilendiren ve düzenli içerik üreten markalar, rakiplerinden her zaman bir adim önde olacaktır.

E-Posta Pazarlama

E-posta pazarlama, yani e-mail marketing, firma veritabaninda iletisim bilgileri bulunan
kisilere toplu ve düzenli olarak bilgilendirme, pazarlama ve benzeri mail içeriklerinin gönderilmesini kapsar. Bu sayede marka, hedef kitlenin aklında daha iyi bir sekilde yer edinebilir. Ek olarak, analiz araçlarıyla firmanın ürün ve hizmetleri ile en çok ilgilenen kisiler tespit edilip bu kisilere yoğunlaşılabilir.

Ücretli Reklamlar Yönetimi

Markanız, Google, Meta, Linkedin gibi platformlarda verilen ücretli reklamlar ile daha hızlı bir sekilde öne çıkarılarak, marka farkındalığı ve bilinirlik arttırılır. Burada önemli olan bütçeniz degil, düşük meblağlarla da olsa reklamların sürekliliğidir.

Linkedin hesabımı takip edebilir, buraya tıklayarak iletişime geçebilir ve markanızı dijitalde görünür kılmak ve rakiplerinizden farklılaşmak için gereken ilk adımı atabilirsiniz.

AKSİYON ALALIM

Dijital dünyadaki eksiklerinizin farkındasınız ve aksiyon almak mı istiyorsunuz? Hemen benimle iletişime geçin.